Forum gry Dragons of Shadow

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-01-03 00:08:58

Izdurbal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-17
Posty: 201
Punktów :   

Klasy - uproszczenie mechaniczne

Kolejny pomysł z dość podobnej serii. Tym razem chodzi jednak o klasy i zmiany nie odczuli by raczej gracze fabularni. Dotyczy on klas pod względem czysto mechanicznym. Cały koncept brzmi mniej więcej tak:

DoS ma całą kupę klas, które są za równo mechaniczne jak i fabularne. Myślałem o tym by klasy mechanicznie podzielić na jedynie cztery grupy: wojownik, rzemieślnik, mag, złodziej. Mechanicznie pomiędzy wojakiem a np: gladiatorem nie ma bowiem większej różnicy.

By jednak zachować (ważniejszą dla mnie) formę fabularną, a nawet ją rozwinąć, proponuję utworzenie w KP wysuwanego okna wyboru (bądź innej formy) "podklasy". Dzięki temu ktoś kto jest mechanicznie wojownikiem mógł by wybrać sobie np podklasę barbarzyńcy/gladiatora/samuraja/inne wciąż zachowując jej umiejętności fabularne.

Pomysł ten mógł by pozwolić na tworzenie w zasadzie dowolnej ilości klas, które wciąż były by nikłym obciążeniem dla mechanicznego systemu gry.

Offline

 

#2 2010-01-03 00:13:01

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: Klasy - uproszczenie mechaniczne

Jestem jak najbardziej za, co prawda nie zajmuje się teraz mechaniką w takim stopniu jak dawniej, jednak dodawanie nowych klas było ogólną maskrą... A tak nie dość że bedzię prosto, to jeszcze myślę że zachoway różnorodność jaką zawsze proponował dosik

Offline

 

#3 2010-01-03 11:08:01

 Imanel

Administrator

2532024
Skąd: Warka
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 75
Punktów :   

Re: Klasy - uproszczenie mechaniczne

Generalnie też miałem taką wizję przedstawienia klas co do Redash. Co prawda chcę jeszcze podłączyć trochę podklasy co do mechaniki (Gladiator ma np. +0.5 AP do siły, Samuraj do szybkości itd.). Zobaczymy co powie reszta członków RT.

Offline

 

#4 2010-01-03 12:30:34

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Klasy - uproszczenie mechaniczne

Jestem jak najbardziej za. uprościło by to zabawę mechanicznie a fabularnie mogłoby to nawet poszerzyć horyzonty. Jak miałem np. Thumkira, który był piratem a jako takiej klasy nie było. Teraz bym wziął złodzieja/wojownika a fabularnie odgrywał swoje nie łamiąc regulaminu (bo tak zrobiłem wtedy, ale i tak nikt nie miał o to pretensji )

Ogólnie chyba nawet gdzieś sam o takim czymś dawno w jakimś poście wspomniałem, ale mniejsza o to .

Ostatnio edytowany przez Cyna (2010-01-03 12:34:00)


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#5 2010-01-04 21:42:14

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Klasy - uproszczenie mechaniczne

Jestem jak najbardziej za.
Podklasy powinny też dawać jakiś bonus malućki w mechanice d:
A! I dodać takie podklasy jak Bard i Alchemik. Bo są ważne i MI się przydadzą [egoizm jest zdrowy].


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#6 2010-01-04 22:04:01

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Klasy - uproszczenie mechaniczne

Dialeisham Imatusai napisał:

A! I dodać takie podklasy jak Bard i Alchemik. Bo są ważne i MI się przydadzą [egoizm jest zdrowy].

jeśli ten pomysł by wszedł w życie (a widzę, że ma szanse, bo się podoba) to podklasy, które wymieniłaś można podepchnąć pod rzemieślnika tudzież barda pod maga jeśli miałby mieć magiczne zdolności jak np. bard w nwn

Ostatnio edytowany przez Cyna (2010-01-04 22:04:24)


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#7 2010-01-05 18:45:44

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Klasy - uproszczenie mechaniczne

ogólnie bard w D&D to taki jakby złodziejomag, ale na dosie podliczyłabym go pod złodzieja. Tak jak zabójce i akrobatę, a i pirata od biedy. Zresztą napiszę do mamy i jej powiem co i jak mi się wykonkludowało. xD


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ksiestwopolan.pun.pl www.liceum33.pun.pl www.akademiasupremacy.pun.pl www.blodcore.pun.pl www.ntsdnaruto.pun.pl