Forum gry Dragons of Shadow


#16 2009-08-06 11:07:07

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Ja ci dam 5 ras i 2 klasy <wymachyje paluchem>

A jaszczury? Zmiennokrztałtni? Nieumarli? Inni dziady?
Klasy też... a rzemieślnik, barbarzyńca, zabójca, łotrzyk itp.? Każda klasa jest inna i to jest dobre xP. A miasto gdzie będzie tylko wojownik i mag byłoby nudne. Jak dla mnie rasy/klasy są dobrze i nic nie trzeba znmieniać a nawet jak ktoś ma pomysł to dodać

Fajnie jakby było więcej ludzi ale z góry dziękuję za ludzi któzy wjerzdżają do karczmy na upiornym rumaku albo wychodzą z karczmy i w pół minuty wracają z taczką mięsa. A tacy byli bo pamiętam.

Co do samurajów itd. Świat DoS ma jakby trzy większe miasta: Ziro, Wodne, Gloris. I każde ma jakby swojego odpowiednika:
Ziro - średnioweczna Europa i takie klimaty
Wodne- średniowieczna japonia, samuraje i inne takie
Gloris - średniowieczna arabia, pustynie, handel niewolnikami i takie tam

Na następną ere ma się przenieść akcja do Gloris i bardzo mi się to podoba bo lubie takie arabskie klimaty xP

Nie jestem konserwatystą, ale mechanicznie dos mi w zupełności wystarcza bo wg. mnie mnie w dosie frajdę powinno się czerpać z fabuły a nie z tego że ktoś ubił smoka cienia.

I może w końcy Kamys się wypowie na ten temat a nie my prowadzimy czcze gadania xP


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#17 2009-08-06 12:20:22

Gordogon

Użytkownik

8938520
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 34
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Imanel - Nie będe kogoś uszcześliwiał na siłe, jeśli Kamys nie szuka pomocy, to nikt jej nie pomaga, proste. Proponuje stworzyć (jeśli jest to konieczne) liste ludzi odpowiedzialną za przydzielone im obowiązki i co tydzień z nich rozliczać.

Co do ras/klas - zgadzam się z Imanelem, ale nie zupełnie. 5 ras i 2 klasy odstraszy nowych graczy, ale 15 ras i 10 klas to chyba jednak przegięcie. Trzeba wydobyć jakiś złoty środek, usuwając choćby klasy i rasy mało użytkowane przez graczy, bo są takie. (w klasach np. gladiatorzy. I gdyby nie to, że elita Ziro gra samurajami to też mielibyśmy ich dosłownie kilku.)


"Opowiedzieć komuś, co symbol „oznacza”, to tak jak opowiedzieć, jakie uczucie powinna wzbudzać w nim piosenka..." - Dan Brown.

Offline

 

#18 2009-08-06 12:52:01

Vincent

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-24
Posty: 49
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Klasy możnaby zostawić ale według mnie rasy, bynajmniej połowa jest do usunięcia. A co do kolejnej ery, jeżeli faktycznie przeniesie się do Gloris to zajebiscie, też lubie takie klimaty ale zanim to nastąpi proponuję wprowadzić pewne zmiany, przynajmniej kilka z tych wymienionych wyżej.


Postacie: Winchelm , Vines Cosades , Sean McClane , Altair , Vincent, Vincent, Vincent obecnie Cain Navel (syn Vincenta )

Co wolno Adminowi, to nie Użytkownikowi.  ^^

Offline

 

#19 2009-08-06 18:21:53

 Imanel

Administrator

2532024
Skąd: Warka
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 75
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Cyna - nie czytałeś . 2 klasy i specjalizacja eg. Mag -> Mag Ognia/Wody/Powietrza/Ziemi/ i czego tam sobie jeszcze wymyślicie. :]. Ja podałem rasy które w moim wypadku są wystarczające. Co z tym zrobicie Wasza sprawa (bo ja na DoSie nie gram tylko obserwuje jego rozwój [taki mój sentyment]). Akcja podzielona.. Hm. Fajnie. Jedno miasto - Ziro. Lokacja startowa dla wszystkich - Ziro (mechanicznie). Nie widzę tego podziału .

Gord - nikt nie mówi o uszczęśliwianiu na siłę. Ale to widać gołym okiem, że Kamys nie jest w stanie sobie poradzić ze wszystkim jednocześnie dlatego ja osobiście liczę, że co jakiś czas ktoś z Was wysunie się z propozycją zrobienia czegoś. Bo naprawdę ja podziwiam Kamys że ogarnia jednocześnie: mechanike, grafike i fabułe...

Offline

 

#20 2009-08-07 14:37:04

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Praszam że tak długo... Od początku

Faktycznie ostatnio się trochę opierd... Mam chęci aby rozwinąć dosa  tylko brak mi wiedzy, z drugiej strony nie mam chęci aby w tej chwili pogłębiać swoją wiedzę ... Chociaż muszę zacząć, nawet jeśli nie tu to od szkoły.

Co do servera, tak mi sie teraz przypomniało, też znalazłam całkiem dobrą ofertę i chyba też za 14 zł miesięcznie. Nawet myślałam czy by nie przenieść gry tam.

Next - rasy i klasy

nie byłabym za zniwelowaniem ilości ras do 5, co prawda myślałam nad usunięciem kilku... Ale nie wiekszości

Klasy - Wiec tak w rpg to jest piękne ze można grac czym się chce stad nie zostawiłabym tylko wojownika i maga, bo z tak owych rzeczy trudno wyjść ze specjalizacji na np kapłana.
Chociaż tyle kolejnych klas miesza w kodzie, i już zastanawiałam sie nad rozwiązaniem takim- >

Mechanicznie napisać wszytko tylko do wojownika, maga, świętego, obywatela

I teraz tylko dla potrzeb fabuły zrobić możliwość wybrania podklasy (tak że tylko pisało by w KP, zupełnie jak z kolorem oczu i tak dale), które rózniły by się skilami

Np wojownik miał by do wyboru

wojownika, samuraja, łowce, i co tam jeszcze jest

mag

szamana, nekromantę, maga, i co tam jest

święty

kapłan, palladyn

obywatel

rzmieslnik, złodziej

To by było mniej inwazyjnej w kodzie, a pozostawiło by możliwość fabularnych różnic i różnych skilów miedzy podklasami. Bo trudno mi siorbie wyobrazić żeby palladyn i zabójca mieli te same skile.



Co do sprawy pomocy...

Uhhh... Im ja nie chce z kazda pierdołą pisać do siebie, moja wina że tak mało umiem jak narazie...



Jak bym o czymś zapomniała to podem dopisze

Offline

 

#21 2009-08-08 00:20:57

 Imanel

Administrator

2532024
Skąd: Warka
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 75
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

www.imek.cba.pl - taki serwer testowy mój postawiony na Vall 1.3 - gdyby ktoś miał ochotę zerknąć co się zmienilo to zapraszam. [ja się praktycznie bawię w optymalizację więc nie powinno być znacznych różnic jeżeli chodzi o wygląd]

Offline

 

#22 2009-08-08 09:01:06

Gordogon

Użytkownik

8938520
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 34
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Imanel napisał:

www.imek.cba.pl - taki serwer testowy mój postawiony na Vall 1.3 - gdyby ktoś miał ochotę zerknąć co się zmienilo to zapraszam.

Nie mogę sie zarejestrować - nie można zainicjować funkcji mail. A szkoda bo zapowiadało się fajnie. xD

Kamys - właśnie o takie coś mi chodziło, jakiś złoty środek który pogodzi mechanikę z fabułą.
Tylko trzeba liczyć się z tym, że boty (jakich jest sporo w DoSie) przestaną grać jak się ich okroi z zasad mechanicznych.


"Opowiedzieć komuś, co symbol „oznacza”, to tak jak opowiedzieć, jakie uczucie powinna wzbudzać w nim piosenka..." - Dan Brown.

Offline

 

#23 2009-08-08 09:18:17

 Imanel

Administrator

2532024
Skąd: Warka
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 75
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Oops Fakt :]. Dobra dzisiaj jeszcze założe konto testowe żebyście sobie mogli polookac :]

Offline

 

#24 2009-08-17 22:32:38

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

no tak ;p przyjechałam z wakacji i biorę sie do roboty, na dniach dodam scenariusz na NE, i może popisze coś skryptowo

Aaa i przypomniało mi sie jeszcze odnośnie jednego, odnośnie krótkich er - wydaje mi sie że nie tylko mi jednej odgrywanie postaci wiecej niz 2 - 3 miechy to juz jest nudne, z tad szybkie zmiany er ^^"

Offline

 

#25 2009-08-18 10:15:58

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Ja już co 1.5 miesiąca nudzę sie swoimi postaciami xP.

Dla mnie ne może być nawet co miesiąc i byłoby fajnie :]


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#26 2009-08-23 14:57:06

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Kooperacje na arenie.

Dla mnie te ery są stanowczo za krótkie ;p


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#27 2009-08-30 00:23:13

 Kukaku-chan

Użytkownik

3260871
Skąd: Gorzów
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 187
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Jezu Jezuu co za zamieszanie , masakraaa .
Moim skromnym zdaniem 5 ras to by była porażkaa.
To co Vincent powiedział o samurajach trochę jest dla mnie nie zrozumiałe.
Elita Dosa ? Jeżeli ktoś gra więcej , bardziej udziela się fabularnie to jest Elitą ?
To się chyba nazywa aktywny gracz. Poza tym tak jak powiedziała Kms , fajne jest to że można grac kim się chce. Więc ja bym proponowała nie usuwać żadnych ras czy klas ale tez nie dodawać ich więcej . Zostawić tak jak jest i wziąć się za inne rzeczy .

Ale ja nie chce się wtrącać bo zaraz oberwe po głowie xdd .


http://img374.imageshack.us/img374/9918/mybanner48b6888e9bb9duj9.jpg
Rosemary - Dzisiaj 23:04:19 - [ 75 ChatBox Postów ]
xP ahhh ja się kiedys turniejowałam... moją Wiewiórką Bojową walczyłam... i wsadziłam Vinowi sztylet  w tyłek xD ale on mnie pokonał xD

Offline

 

#28 2009-08-30 20:09:31

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Kooperacje na arenie.

Ty to ożesz oberwać jedynie za to, że coś cię nie widać xP


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ksiestwopolan.pun.pl www.ntsdnaruto.pun.pl www.liceum33.pun.pl www.ochronasrodowiska.pun.pl www.akademiasupremacy.pun.pl