Forum gry Dragons of Shadow


#1 2009-09-17 14:05:48

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Obywatelstwo.

Ostatnio wpadłam na pewien pomysł, a właściwie odświeżyłam wspomnienia wyniesione z innych gier.

Otóż proponuję system Obywatelstwa.

Na czym ma to polegać? Już spieszę wyjaśniać.
Obywatelem zostałaby każdy gracz z uzupełnionym profilem, avatarem. Ale, ale.. By ostatecznie zdobyć tą rangę dany osobnik musiałby zainicjować sobie sesję z wybranym MG. Owa sesja mogłaby dotyczyć samego zdobycia rangi, np. w urzędzie, ale mogłaby dotyczyć czegoś zupełnie innego. Do wyboru do koloru. Oczywista, uzyskanie obywatelstwa nie byłoby obarczone żadnymi innymi trudnościami mechanicznymi czy czymś w tym guście.

Ale co dawałoby Obywatelstwo?
Przede wszystkim - dostęp do Karczmy i Kaplicy, możliwość dodawania Plotek. Można by się zastanowić nad zamknięciem przed nie-obywatelami innych miejsc np. Banku.

I na koniec - jakie korzyści niesie ze sobą ten pomysł?
1) eliminacja z karczmy noobów, które nie wiedzą co, gdzie, jak i kiedy. Po takiej sesji pilotażowej z MG można wiele się dowiedzieć, a dla newbie jest to swoisty kurs.
2) kolejny krok ku grze fabularnej - a nuż jakiś typowy mechaniczny gracz zasmakuje w fabularnej rozgrywce?
3) po co nam wyłącznie mechaniczni gracze...
4) może zacznie więcej się dziać?
5) Wbrew pozorom istnieją gracze, który mimo, że by chcieli grać fab, a nawet umieją, to się boją/wstydzą. Sesja z MG przełamuje strach [wiem po sobie!] a ponadto zdobycie rangi wiąże się z korzyściami - od razu jakaś tam zachęta.


Proszę o opinie, tudzież poprawki i rzecz jasna konstruktywną krytykę.
I zgodę/niezgodę. xD


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#2 2009-09-17 17:00:08

Vincent

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-24
Posty: 49
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

Ja jestem za Grałem w kilka gier gdzie takie coś obowiązuje i jest to całkiem dobry pomysł. Popieram


Postacie: Winchelm , Vines Cosades , Sean McClane , Altair , Vincent, Vincent, Vincent obecnie Cain Navel (syn Vincenta )

Co wolno Adminowi, to nie Użytkownikowi.  ^^

Offline

 

#3 2009-09-17 19:21:58

vario

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 30
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

jesli mg beda musieli kazdemu graczowi robic sesje to.. juz im współczuję jak bedzie na grze 100 graczy z górką a każdemu minimum godzine poświęcic (a powiedzmy ze dziennie przy optymistycznym zalozeniu na dos siedze 4 godziny) to jest jakby nie patrzeć 25 dni nieustannej roboty... '-_-

pomysl ok ale wprowadzilbym modyfikację, tzn. zamiast sesji po prostu ocena profilu i wymiania (doslownie!) kilku turek na poczcie po czym akcept or refuse.


I am the game and I make the rules
So move on out or you can die like a fool [...]
Don't you forget there's a price you can pay
Cause I am the game and I want to play

Offline

 

#4 2009-09-17 19:29:44

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Obywatelstwo.

Przecież nie chodziło mi o jakąś arcydługą sesję - tak jak powiedziałeś kilka turek i baj baj.
Zresztą, z tego co widziałam, na dosie rzadko kiedy uzbiera się 100 graczy, a optymistycznie patrząc najwyżej  50% będzie chciało uzyskać taki 'luksus'.
I to gracz się zgłasza, a nie MG do gracza, więc tym bardziej wątpię czy będzie aż tak wielu chętnych.


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#5 2009-09-17 19:48:07

vario

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-23
Posty: 30
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

Umm.. no dobra. Ciekawe ile zechce, zebym to ja ich.. przepuscil <evil> ;]


I am the game and I make the rules
So move on out or you can die like a fool [...]
Don't you forget there's a price you can pay
Cause I am the game and I want to play

Offline

 

#6 2009-09-17 20:10:31

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

Jak dla mnie to jestem za . Chociaż z drugiej strony nigdy nie piszę profili... Ale to z lenistwa

a co do tego problemu to ocenię to realistycznie. Dobrze wiemy, że na Dos gracze nie walą drzwiami i oknami ^^". Niestety... No, ale takie są fakty. Zresztą z tego co wiem to mg mamy 5 więc chyba zajdzie któryś czas...


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#7 2009-09-17 20:24:38

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Obywatelstwo.

Chętnie prowadziłabym takie zabawy ^^"
I chyba nie muszę dodawać, że każdy nie-MG musiałby przejść przez wszystkie etapy? bez ulg dla stałych graczy etc.


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#8 2009-09-17 20:44:51

Lifeu

Nowy użytkownik

3791376
Skąd: Kraków.
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Re: Obywatelstwo.

Jestem za! ;D  Mam nadzieję, że MG się zgodzą na większą robotę. ;>


one, two, three, four, five, six, seven all good children go to heaven.

Offline

 

#9 2009-09-17 21:27:53

 Imanel

Administrator

2532024
Skąd: Warka
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 75
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

No to ja się wypowiem że ze strony mechanicznej to jest kilka minut roboty ;]


Od strony pomysłu - za jak najbardziej ^^

Offline

 

#10 2009-09-18 13:41:02

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Obywatelstwo.

Dzięki za wszystkie opinie, czekam na następne [w tym od naszej bogini dx]

Przy okazji przyszedł mi do głowy kolejny pomysł. Połączenie systemu pf i obywatelstwa. Po prostu każdemu, kto zdobył ową rangę automatycznie MG zakładałby konto na forum i dawał jakąś tam ilość pf na zachętę. d;


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#11 2009-09-18 17:28:33

 Imanel

Administrator

2532024
Skąd: Warka
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 75
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

Ołkeeej.. PF i Obywatelstwo ofszem, ale zakładanie konta na forum ssie. Już lepiej zrobić aby to był jeden z wymogów otrzymania obywatelstwa.

Offline

 

#12 2009-09-18 17:51:18

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Obywatelstwo.

Chodziło o konto w dziale PF xD Znowu niejasno się wyraziłam ;/


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#13 2009-09-18 18:47:03

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

Ja cię tam zrozumiałem . Co do pf na zachętę to z 3 by wystarczyły ;]


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#14 2009-09-19 22:30:40

Gordogon

Użytkownik

8938520
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 34
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

Wiem, że w niektórych grach cos w tym stylu to wymóg do rejestracji. Myślę, że w ten sposób wiecej graczy przekona się do gry fabularnej, więc spróbować można.


"Opowiedzieć komuś, co symbol „oznacza”, to tak jak opowiedzieć, jakie uczucie powinna wzbudzać w nim piosenka..." - Dan Brown.

Offline

 

#15 2009-12-02 18:11:56

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: Obywatelstwo.

jestem przeciwko

czemu ? sama wiem po sobie że nie zawsze chce się pisać... Bywa że odstrasza to potencjalnych graczy (też wiem  po sobie, bo zanim dos zaczął działać skakałam po grach). Dodadkowo mamy mało MG wiec nie wiadomo kiedy gracze nowi dostawali by obywatelstwo... A jeśli miałabym ciekać 2 - 3 dni zanim będzie mi wolno wejść do karczmy to bym się po prostu wkurzyła

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.akademiasupremacy.pun.pl www.ntsdnaruto.pun.pl www.ksiestwopolan.pun.pl www.ochronasrodowiska.pun.pl www.liceum33.pun.pl