Forum gry Dragons of Shadow


  • Index
  •  » Kosz
  •  » NOWA ERA około 11 czerwca 2009

#1 2009-06-01 20:05:24

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Nazwa ery: Era wzrastającej wiśni


Rok: 521


Historia:
Historia po raz kolejny ukazała iż jest ona ciągiem konfliktów rozgrywanych za równo na polach bitew, pomiędzy mężnymi żołnierzami, jak i w salach obrad, pomiędzy politykami. Rok 508 otworzył w historii Ziro nowy rozdział pełen wspaniałych historii, niemniej następny z pewnością nie zostanie zapamiętany jako radosny. Przyniósł on bowiem zmiany we władzy Wodnych Miast, co doprowadziło do wojny z Ziro. Jego militarystyczna polityka wewnętrzna oparta na rangach zdobywanych poprzez sprawność bojową sprawiła iż Rada kapłanów nie zdołała powstrzymać naporu samurajskiej armii. Po trwających 6 miesięcy potyczkach i walkach o każdą ulice, Ziro zostało zdobyte. Przywódca Wodnych Miast zdawał sobie sprawę z tego iż wiara była podstawą wcześniejszego politycznego ustroju miasta, dla tego też wyznawanie „fałszywych bogów” szybko stało się zakazane.

Ogółem:
Władze nad miastem od 512 roku sprawuje Patrycjusz (tutaj wpisać imię patrycjusza xP) wraz z radą specjalnie oddelegowanych kapitanów. Co prawda w roku 514 z jego własnego rozkazu wyłoniono prawowitego następcę tronu (Wpisać imię i nazwisko władcy) jednakże każdy który ma nieco oleju w głowie szybko zda sobie sprawę z faktu iż to patrycjusz jest właściwym zarządcą miasta. Wodne Miasta starają się zachować pozory zwyczajnego istnienia Ziro, jednakże często zdarzają się zaginięcia historyków oraz profesorów, którzy zbyt wiele wiedzą o kulturze z przed podboju. Dodatkowo kilka miesięcy temu, przez straszliwy wypadek, zapłonęła Wielka Biblioteka, zaś większość dzieł zostało spalone bądź zaginęło podczas gaszenia. Tak przynajmniej twierdzą władze ubolewając wielce nad ogromem wiedzy zniszczonym pośród płomieni. By ukazać jak niezwykle ważne dla Wodnych Miast jest postawienie Ziro na wysokim poziomie kulturowym szybko odbudowano bibliotekę w stylu architektonicznym pochodzącym wprost z wyspiarskiego państwa, zaś jej półki wypełniły piękne wydania najwspanialszych dzieł napisanych przez filozofów i mędrców z Wodnych Miast, do których obecnie oficjalnie należy Ziro. Miasto oczywiście nie poddało się tak łatwo. W slumsach, kanałach oraz w każdym innym miejscu, w którym łatwo się ukryć, czeka liczna armia buntowników.

Gospodarka 
Buntownicy mogą twierdzić iż obecni władcy wyniszczają kulturę Ziro. Nie mogą jednak zarzucić nić gospodarce. Miasto oficjalnie należy do Wodnych Miast, co oznacza iż handel z wyspami nie jest objęty cłem. Cwani mieszczanie szybko znaleźli więc prostą drogę do wzbogacania się. Handel rozwinął się błyskawicznie powodując rozwój całego Ziro oraz okolic. Dodatkowo gospodarka wspierana jest przez Wodne Miasta, którym zależy na włościach kontynentalnych także dla tego iż jest to wspaniały przyczółek by prowadzić dalsze podboje. Odbudowano więc i wzmocniono fortyfikacje, podjęto także szeroko zakrojone akcje rekrutacyjne w celu wzmocnienia armii. Pomimo ogólnej dezaprobaty społecznej, wielu zostało skuszonych przez wizje wysokiego żołdu oraz wyśmienitego treningu bojowego. Poza tym, wielu mieszkańców Ziro żyje wykorzystując zasadę „zawsze bądź w zwycięskiej drużynie” co w końcu wydaje się całkiem inteligentne. 

Religia:
Wiara w jakichkolwiek bogów została zabroniona. Obecnie wszelacy wyznawcy „starych bogów” mogą liczyć nie na błogosławieństwo swego pana, a na spędzenie kilku dni w celi tortur. Skazanego za praktyki religijne torturuje się przez 10 dni. Jeśli do tego czasu nie wyrzeknie się swoich przekonań zamieniany jest w niewolnika zmuszanego do pracy przy fortyfikacjach. Takich ludzi często zamienia się również na materiał próbny by sprawdzić czy nowo wykonana katana spełnia wszelakie standardy użyteczności bojowej.

Konflikty:
Wodne Miasta chwilowo nie prowadzą żadnych otwartych konfliktów, nie licząc zwalczania kryjówek buntowników. Ostatnimi czasy zdaję się jednak iż siły wciąż wierne dawnemu Ziro są lepiej zorganizowane, oraz uzbrojone przez co nie tylko trudniej je pokonać, ale również wytropić. Obecnie władze podejrzewają iż całość akcji dywersyjnych koordynowana jest przez jedną osobę, i wyznaczyły wysoką nagrodę za jakiekolwiek informacje na jej temat. Poza pomocą chciwych mieszkańców rozpoczęli również szeroko zakrojoną akcję szpiegowsko-poszukiwawczą koordynującą za równo pracę straży jak i innych organizacji, które pospolicie zwane są tongami. Jasnym jest iż znalezienie osoby tak ważnej mogło by się zakończyć upadkiem buntu mieszkańców Ziro. Oczywiście pomimo, zdawało by się, pokojowej polityki zagranicznej Wodnych Miast, nie trudno jest się domyślić iż gwałtowna rozbudowa armii nie będzie służyła jedynie obronie granic. Wielu podejrzewa iż kolejnym celem stanie się Gloris.

****

Planuje nastepną ere prznieść do Gloris broniącego się przed ownymi miastami... Będzie to okazja do odgrywaniainnych postaci niż zwykle : )

****

Poszukuje:
-kronikarza
-książąt/urzędników/ ogólnie władzy
- ludzi z wodnych miast, oraz buntowników ziro

Jesli bedziecie czegos potrzbowac na nowa ere (zdolnosci, rangi, przyzwolnia - cokowiek), pisac tu badz na gg


PROSZE O ZAPRASZNIE GRACZY FABULARNYCH NA NOWĄ ERE

Offline

 

#2 2009-06-01 20:31:58

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Jaa xP. No już myślałem, że o Gloris zapomnieliście (nie wiem kto scenariusz pisał) a ja tak lubię jakoś to miasto xP. Chyba przez klimat


Ja mam zamiar zrobić fanatyka Serthis, ale będzie on olewał kulturę Ziro. Więc nie wiem czy by się do buntowników nadawał... Może, że zmienię plany. Pomyślę


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#3 2009-06-01 21:33:58

Vin

Moderator

Zarejestrowany: 2008-04-11
Posty: 114
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Zgłaszam się na buntownika mroczniaka ; ]

Offline

 

#4 2009-06-02 08:43:09

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Wiec tak, aby rozwać wątpliwości scenariusz napisał Pan Izdurbal, dziekuje : P następny scenariusz będzie odgrywany w Gloris

Cyna jak byś potrzbował punktu zaczepu dla fantyka t w ziro zakazna jest wiara w straych Bogów (Talos, Ana, Ser, i reszta), no kaplice jumali wam ludzie z wodnych miast ;p

Dzięki Vin, a jakąś range chcesz ;p ?

Offline

 

#5 2009-06-02 08:55:10

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

AAAA!
Witam po [zbyt] dłuuugiej nieobecności.

PRAGNĘ BYĆ KARCZMARZEM!
wrednym, paskudny, opryskliwym, realistycznym, chciwym karczmarzem z prawdziwego zdarzenia!
i chce mieć prawdziwą spelunę! z mętami itp.


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#6 2009-06-02 12:46:34

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Znaczy xD Iz zakpleywał karczmarza, jak cos musisz sie z nim dogadac czy zewoli na 2 karczmrzy czy cos ^^"

Offline

 

#7 2009-06-02 14:03:10

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

NIE! <jęk rozpaczy>
To w takim razie wyrażam chęć bycia jakąś arystokratką czy cuś.
Tylko nie żółtkiem.


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#8 2009-06-02 14:23:30

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Pasuje, rządem bedzie kierować koleś z ziro, naciskany przez patrycjusza. w owlnej chwoli i gdy wymysle na mysle co to i kto to

Offline

 

#9 2009-06-02 15:21:05

Arden

Nowy użytkownik

12761902
Zarejestrowany: 2009-06-01
Posty: 5
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Ja z chęcią mogę zostac kimś z wodnego miasta Jakiś samuraj czy coś innego .

Offline

 

#10 2009-06-02 15:25:44

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Nie wiem za bardzo jak odgrywasz, ale mozesz zostac podwalnym mojej postaci, a jak juz ozbacze jak pdgrywasz to moze nawet cos wiecej bede ci w stanie zparoponowac

Offline

 

#11 2009-06-02 16:07:54

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

A więc tak. Po (nie)całodniowym namyśle doszedłem do wniosku, że będę rebeliantem. Dokładniej to elf łowca, który wszystko robi w imię wolności i imię wilczka .
Żóltki mi od początku odpadły xP.

Trzeba oderwać się od jaszczurów jednak mimo wszystko na jakiś czas i spróbować czegoś innego x>


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#12 2009-06-02 16:09:31

Khabur

Użytkownik

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-11-27
Posty: 79
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Ja sie gnoma alchemika zrobie... Dopiero bede wymiatał, albo jakąś fizyczna postać, jeszcze nie wiem...


Jak powiedział poeta...:  "Ja to rozumiem, ja to szanuję, ale gówno mnie to obchodzi"

Offline

 

#13 2009-06-02 16:19:37

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Fizyczną. xP
Alchemik to chyba chemiczna postać. ja geograficzną zrobię xP


Zapomniałęm spytać. Będę mógł więcej pf rozdawać w nową erę?
I czy będę mógł posiadać artefakta xP. Albo raczej pewną umiejętność

Ostatnio edytowany przez Cyna (2009-06-02 16:48:00)


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#14 2009-06-02 18:57:11

Izdurbal

Administrator

Zarejestrowany: 2008-08-17
Posty: 201
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Jak coś mogę się zrzec funkcji karczmarza^^""

Offline

 

#15 2009-06-02 20:39:00

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: NOWA ERA około 11 czerwca 2009

to juz uzgodnijcie miedzy sobą ^^"

Offline

 
  • Index
  •  » Kosz
  •  » NOWA ERA około 11 czerwca 2009

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darkots.pun.pl www.bunt.pun.pl www.cs-armagedon.pun.pl www.brotherhoodofsteel.pun.pl www.bolestasoft.pun.pl